Penzion UKO | Restaurace UKO | Wellness UKO | Školící centrum UKO | Blog UKO

Studio Jóga Bedřichov

Místo pro rozvoj harmonie těla, mysli a duše

YIN a restorativní jóga

YIN jóga

Yin jóga je velice klidný a pomalý styl jógy. Blahodárně uvolňuje svaly, napětí v těle a učí nás naslouchat svému tělu. Základem praxe jsou delší výdrže jednotlivých pozic (3-10 min.) a objevení své klidné mysli.
 Delší výdrž je zde držena z toho důvodu, abychom dokázali v klidu a velmi jemně uvolňovat svaly v částech těla, na kterých chceme pracovat. Tím nevědomě pomáháme naší pojivové tkáni, aby byla vyživena a udržována v dobré formě. Je blahodárná na flexibilitu kloubů, protahuje, uvolňuje přebytečné napětí v těle, zklidňuje mysl, učí nás správnému dechu, posiluje imunitu, podporuje energii v těle a je osvěžující a zdravá především pro oblast kyčlí, bederní páteře, kolen, ramenních kloubů a napomáhá celkově vyšší flexibilitě páteře. 
 Yin jógu je možné cvičit i v těhotenství, alem  je třeba naslouchat svému tělu. Během prvních třech měsíců se však praktikování příliš nedoporučuje. Během cvičení se používá různých pomůcek: polštářů, boosterů, deky, bloků - pro správné a příjemné držení těla v jednotlivé pozici.

Restorativní jóga

 Restorativní jóga přináší tělu hluboké uvolnění a relaxaci. V pozicích zůstáváte po delší dobu (5 - 20 min.). Vědomá práce s dechem a na začátku v pozici lehké překonání nekomfortní zóny vám přinesou prožitek silné relaxace. Z vědomí se zcela ztratí tělesné struktury a jen jste. Nepohoda se změní v oázu klidu, míru a volnosti.
 Pro podporou relaxace se používají vibrace (zvuky tibetských míst a činelek) a bio esenciální aromatické oleje, které relaxaci umocní.
 Tento styl jógy se nezaměřuje na povrchové svaly, ale uvolňuje hluboké svaly a působí uvnitř těla na klouby, kosti a páteř. Působí na pojivovou tkáň jemným tlakem, a tím zvyšuje její elasticitu, zlepšuje funkci nervové a imunitní soustavy a krevního oběhu. Redukuje stres, zlepšuje výživu kyslíkem a očišťuje od toxinů.


facebook