Penzion UKO | Restaurace UKO | Wellness UKO | Školící centrum UKO | Blog UKO

Studio Jóga Bedřichov

Místo pro rozvoj harmonie těla, mysli a duše

Co to je jóga

Jóga je naukou o těle, mysli, vědomí a duši, jedná se i o určitý způsob života. Znalost anatomie a fyziologie lidského těla využívá jóga v propracovaném systému tělesných cvičení a očistných technik, které pomáhají udržet tělo zdravé a v dobré kondici.

Jóga - rovnováha mezi tělem, myslí a duchem

Pomocí dechu učí jóga pracovat s jemnou energií – pránou. Hlavním cílem jógy je dosažení klidu mysli a rovnováhy mezi tělem a myslí. Jóga vede k rovnovážnému emočnímu a psychickému stavu, k dosažení klidu mysli. To se projeví jako harmonie v lidských vztazích, láska ke všemu stvořenému, nesobecká práce pro společnost.

Jóga zahrnuje cesty a směry, které odpovídají různému založení a orientaci lidí, všechny vedou ke stejnému cíli – naučit se naslouchat svému srdci a poznat své Já. Překonat čas a prostor, rozpustit se a splynout s kosmickým vědomím, být jedno s Bohem…

První hodina jógy

Očekávání, se kterými přicházíme na první hodinu jógy, jsou různá. Pokud dorazíme kvůli bolestem zad, většinou se nám obrovsky uleví hned po první lekci jógy. Svaly se příjemně protáhnou, mysl se zklidní a tím dojde k uvolnění i hlubokých svalových struktur a povolení bolesti. Praktikujete-li jógu, je to, jako by jste relaxovali za pohybu, znovu se učíte správně používat svá těla, vracíte se sami k sobě.


facebook